U kázky ze všech knih najdete na našem youtube kanále: Stránky věnované dílu Paula Bruntona
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Denně 8-20 hod
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
01.04.2023
Nové vydání knihy TAJNOSTI EGYPTSKÉ
Je to téměř deset let od vydání Knihy TAJNOSTI EGYPTSKÉ nakladatelstvím IRIS RR. Přípravy nového vydání probíhaly dva roky, kniha byla odložena z důvo... číst celé
27.09.2021
Nová audiokniha v přípravě.
Již na začátku roku jsme zvažovali vydání audioknihy, ale teprve když jsme obdrželi finanční příspěvek do nadačního fondu PB, tak bylo rozhodnuto, že ... číst celé
17.07.2021
Rozšířili jsme nabídku čteček Pocketbook v naší nabídce
Díky narůstajícímu zájmu o e-knihy a Elektronické čtečky, jsme rozšílili nabídku  švýcarského výrobce PocketBook, se kterým máme již letité zkušenosti... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Jak jsem se stal žákem Filozofie Pravdy
Jak jsem se stal žákem Filozofie Pravdy

  Nikdy jsem nechtěl psát o sobě a už vůbec ne o své osobní zkušenosti. Vždyť jsem jen jeden z tisíců hledajících, radostně kráčející svou cestou a toužebně vzhlížející ke svému cíli. Kéž tyto řádky pomohou v rozhodování těm, kteří stále váhají vydat se cestou poznání sebe sama.

    Již od útlého mládí jsem byl člověkem, kterému je vlastní pouze materialistický názor na svět a který věřil jen tomu, co předkládá věda. Přesto kdesi hluboko v mé mysli byl smysl pro spravedlnost a přesvědčení, že dobro musí zvítězit nad zlem. Přitahovaly mne záhady a otázky, na které věda nedokázala odpovědět. Ptal jsem se sám sebe, jaký je smysl života, co bude po smrti a jak vůbec vznikl vesmír. Touha najít odpovědi mne přivedla k četbě parapsychologie a ezoterické literatury. S příchodem sametové revoluce se začala objevovat, do té doby zakázaná, literatura, vznikaly různé nábožensky i mysticky zaměřené spolky.

  Zúčastnil jsem se kurzu holotropního dýchání, astrologie a také Reiki. Potkával jsem mnoho zajímavých lidí, poslouchal jejich názory a mé představy o sobě a o světě se začaly měnit. Stále jsem však nenacházel vyčerpávající odpovědi na své otázky. Se spoustou informací přicházely i pověry, falešné představy a iluze vznikající z nepochopení.

   Při jedné z častých návštěv knihkupectví jsem si zakoupil knihu Zápisky Paula Bruntona –svazek 2 Hledání, ale nepřečetl jsem ji, neboť kniha byla psaná tak trochu nezvyklou formou samostatných myšlenek (para) a tato forma sdělení pro mne nebyla příliš zajímavá a srozumitelná. Brzy na to, jsem zakoupil i knihu Eseje o hledání od stejného autora a četba mne zcela pohltila. Nacházel jsem odpovědi na některé otázky a mé hledání získalo nový směr. Ke konci kapitoly o potřebě duchovního učitele jsem narazil na několik nepotištěných listů. Zavolal jsem do nakladatelství a bylo mi přislíbeno, že mi knihu vymění. Vypravil jsem se tedy do nedalekého Frýdku-Místku, kde se doposud nakladatelství nachází. Vstoupil jsem do kanceláře z velké části zaplněné hromadami nových knih a na stěně visela velká fotografie Paula Bruntona. Reklamovaná kniha mi byla vyměněna a zároveň jsem se dozvěděl, že v nedalekém centru Hledání probíhá jednou týdně kurz meditace pod vedením Ing. Rudolfa Rýpara.

  Zašel jsem se do toho centra podívat. Podle popisu leželo nedaleko náměstí v jednom starém, ale stylově zrekonstruovaném domě. V přízemí se nacházela Dobrá čajovna a po schodech se vstupovalo do podkroví s útulným sálem, kde měly probíhat kurzy. K mému překvapení jsem vstoupil právě uprostřed jednoho z nich, a tak jsem si v tichosti přisedl k ostatním a zaposlouchal se do výkladu pana Rudolfa. Jeho slova byla pronášena s klidem a jistotou ve hlase, z jeho tváře vyzařovala upřímnost. Při pohledu do jeho očí se mně zmocnil hluboký klid a mír, víření myšlenek v mé mysli ustalo. Výklad zanedlouho skončil, a protože nebyly žádné dotazy, stručně nám zopakoval postup meditace a zahájil ji mantrou Óm. Protože jsem doposud cvičil pouze relaxaci při hudbě, byla pro mne tato první meditace novou a zvláštní zkušeností. Myšlenky se zklidnily a já na chvíli pocítil ve svém nitru hluboký klid. Meditace byla ukončena opět mantrou Óm. Dozvěděl jsem se, že tento dnešní kurz je poslední, a že další budou až za několik měsíců a to na podzim.

  Moje první meditace ve mně vzbudila ještě větší zájem o knihy Paula Bruntona a rozhodl jsem se, že si opatřím všechny svazky, které budou přeloženy. Studium Zápisků nebylo nikterak snadné. Jednotlivé myšlenky (para) pro mne nebyly vždy snadno srozumitelné a moje mysl byla příliš neklidná. Dočetl jsem se, že k ovládnutí mysli je vhodné cvičení jógových ásan. V zápětí jsem se dozvěděl, že v našem městě v současné době probíhají kurzy jógy, a tak jsem je začal navštěvovat.

    Po několika měsících usilovného studia knih P.B. jsem byl přesvědčen, že smyslem lidského života je poznat sebe sama. Moje touha po poznání sílila a doufal jsem, že budu mít dostatek trpělivosti a sil v hledání setrvat až do konečného odhalení.

   Uběhlo několik měsíců a já opět začal navštěvovat meditace v centru Hledání, které probíhaly jedenkrát týdně, a mohl se jich zúčastnit kdokoli. Před samotnou meditací byl vždy prostor pro otázky, na které s klidným a laskavým tónem odpovídal pan Rudolf. Žádná otázka ho nedokázala vyvést z míry a bylo zřejmé, že hovoří z vlastní zkušenosti. Na podzim téhož roku jsem se zúčastnil prvního víkendového kurzu na téma Dlouhá a Krátká stezka. Tyto víkendové kurzy se uskutečnily několikrát během roku. Byly zaměřeny i na další témata z oblasti Filozofie Pravdy a tématicky  nebyly nikdy v rozporu s dílem P.B. Vše bylo vždy podrobně vysvětleno a měli jsme možnost se na cokoliv zeptat.

  Díky studiu knih a hlavně díky inspirovanému výkladu pana Rudolfa, jsem stále více pronikal do jádra této nauky k mentalismu. Zpočátku bylo těžké přijmout tuto vznešenou pravdu, ale nakonec jsem ji chápal jako jediné logické i pravdivé vysvětlení světa jevů a vnímání člověka. Pravdu mentalismu již potvrdilo mnoho světových kapacit nejen ve vědě, ale i v jiných odvětvích lidské činnosti.

  Na kurzech se vytvořila obdivuhodná skupina převážně mladých lidí, z nichž většina dojížděla ze svých blízkých i vzdálených domovů. Naše shodné názory ještě více prohlubovaly přátelství, které zde vzniklo. Byli jsme jako rodina a nikdy nedocházelo mezi námi k rozporům či hádkám.

  Po několika víkendových kurzech jsem začal považovat pana Rudolfa za svého duchovního učitele, vždyť to byl on, kdo vnášel světlo do mé mysli a mír do mého srdce. Byly to nezapomenutelné chvíle strávené v jeho přítomnosti, vždy jsem se vracel domů s nepopsatelným pocitem klidu a míru ve svém nitru.

  Jeden z těchto kurzů byl na téma: „Učitel a žák“ a já jsem ho po poslední přednášce požádal, zdali bych se mohl stát jeho žákem, on souhlasil a řekl, že mě čekal už dávno. Byl jsem dojat, pocítil jsem nesmírné štěstí, pokoru a mír v srdci. Začalo období, kdy jsem začal silněji vnímat vnitřní pomoc a přítomnost pokaždé, když jsem na něj myslel.

  Léta míjela, témata kurzů byla téměř vyčerpaná. Na jednom z posledních jsme se dozvěděli, že kurzy již nebudou pokračovat a že vše co nám mělo být sděleno, již sděleno bylo. Nyní nastal čas propustit žáky, abychom vše co jsme se naučili, přenesli do svého života, abychom nalezli svého mistra v  srdci. Zpočátku jsem těžce nesl fyzické odloučení, ale byl jsem ujištěn, že vnitřní pomoc i kontakt zde bude nadále a že teď vše záleží především na mně samotném. Jak léta míjela, uvědomoval jsem si důležitost tohoto odloučení, neboť to nejvyšší poznání musí odhalit každý sám a v sobě. Všechny knihy P.B. mám stále na dosah a mohu tak prohlubovat znalosti získané na těchto setkáních.

  A tak se dílo Paula Bruntona stalo součástí mého života, znovu a znovu pročítám jeho inspirované myšlenky a nacházím v nich nevšední moudrost vykoupenou jeho celoživotním úsilím. Přijal jsem etické a morální principy této vznešené nauky a každý den věnuji tichému vnitřnímu uctívání toho, co dalo smysl mému životu a co umožňuje existenci vesmírů.

 

                                                                                                                                           Mcphil  

 

                                                     

 

 

                                                                     Najdete nás také zde:    

© paulbrunton.org © paulbrunton.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz