Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Kontakt

Doprava a platba

Nadační fond

Nakladatelství


 

 

 

 

 Úvod » Bazar knih » Zápisky Paula Bruntona » Zápisky Paula Bruntona: Svazek 6. Ego * Od zrození ke znovuzrození


        

Zápisky Paula Bruntona: Svazek 6. Ego * Od zrození ke znovuzrození

Použitá kniha v dobrém stavu

Vyprodáno

 

Číslo produktu: BZ06
Kniha: Vázaná A5
Nakladatelství: IRIS RR
ISBN: 80-901039-7-9
Rok vydání: 1993
Doprava: od 39kč
EAN kód: 8090103979
naše cena:
299,0 Kč (12,0 EUR)

Ego * Od zrození ke znovuzrození

Do hloubky rozpracovaná osmá a devátá kategorie ze Zápisků. Část 1.- Ego, zkoumá aspekty složitého původu, přirozenosti a osudu ega, ve své úplnosti vede k hlubokému duchovnímu pochopení. Dozvíte se informace, které si ego nepřeje, abyste je věděli. Je to jedinečný a bezpříkladný příspěvek k literatuře, týkající se seberealizace. Proniká ke kořenu nejzákladnějšího a bezprostředního problému, který stojí před těmi, kdo by chtěli žít v pevné celistvosti sama sebe. Část 2.- Od znovuzrození ke znovuzrození se soustřeďuje na dva velké problémy filozofie - na naši smrt a náš osud. Vyjasňuje mylné představy o reinkarnaci, o problémech karmy a vztahu osudu ke svobodné vůli.

 

 

Ukázka z díla:

Definice karmy, osudu a určení

 

1

V karmě nacházíme klíč k mnoha hádankám současného dění. Je to nauka, která nás upozorňuje, že jsme zárodek svého přítomného údělupřipravili ponejvíce myšlenkami a činy utkanými ze sebe samých v minulých pozemských životech a v současném vtělení. Nauku lze tedy aplikovat na dějiny celých národů, stejně jako na příběhy jednotlivých individualit. Její důsledek je, že naše charaktery a naše mysli jsou v mukách po celé věky; některé jsou staré s bohatými zkušenostmi dávné minulosti, ale většina jich jsou mladé, pošetilé a neovládané. její lekcí je, že měnící se vzestupy a poklesy osudu národa a štěstí jednotlivce nejsou bezvýznamné. Naopak, vyžadují naše filozofické zhodnocení, takže můžeme chápat, jak jsou zanedbávané povinnosti nebo zřejmé nesprávné činy skrytým kořenem našich potíží. Ti, kdo správně chápou princip karmy, kdo nechápou mylně jako vnější nezávislý osud, ale spatřují v ní sílu uvedenou do pohybu v prvé řadě našimi skutky, chápou také významnou úlohu, kterou utrpení hraje v životech lidí. Je spíše výchovná než trestající. Zasloužený trest je skutečně tvrdou formou výchovy. Přemýšliví lidé se učí ze svých utrpení lekcím a rozhodnou se nedopustit se podruhé téhož hříchu nebo téže chyby.

2

Neočekávané události, které k nám přicházejí zřejmě bez příčiny nebo bez spojení s naším chováním, tvoří osud. Tendence, pod jejichž vlivy, a okolnosti, pod jejichž nátlaky jednáme způsobem, kterým jednáme, tvoří nutnost. Výsledky oněch činů tvoří Karmu (vyrovnání).

3

Co stanovila vyšší síla, to se musí uskutečnit. Ale co si člověk udělal pro sebe, to může změnit nebo odčinit. První je osud, druhé předurčení. První pochází z něčeho, co je mimo ego, druhé z vlastních chyb. Vývojová vůle jeho duše je součástí přirozeností věcí, ale následky jeho vlastních činů zůstávají, jakkoli slabě, pod jeho vládou.

4

Vůle karmy by nemohla převládat v jedné zvláštní části našeho života a jiných částech ne, nebo v jedné speciální události našeho života a v jiných nikoli. Nemohla by být zde a ne tam, nemohla by být v minulosti a ne v současnosti. Jdeme-li ještě dále, ani by se nemohla omezit jen na hlavní body a na menší ne. Musí být vždy přítomna nebo vůbec nikdy přítomna. Jestliže vkládá více předurčení do událostí, které zažíváme, než aby dovolila člověku ze Západu, cítit se bezstarostným, nesmíme zapomínat na druhou stránku pravdy, na tvořivou a božskou inteligenci v naší hlubší lidskosti a na rozsah svobody, která ji provází.

5

Ať je osud ( v původním a řeckém slova smyslu) řízen jakýmikoli mocnostmi, karma je výsledkem našeho vlastního konání.

6

Správný význam slova "karma" je čin, řízený vůlí prostřednictvím těla, řeči a mysli. Nezahrnuje výsledky této činnosti, zejména ty, které způsobují nebo ovlivňují znovuzrození. Takové pojetí vstoupilo do všeobecných pojmů, avšak ukazuje libovolné používání tohoto výrazu. Karma je příčina uvedená do pohybu vůlí, naprosto ne výsledek. Fráze "zákon vyrovnání" není proto uspokojující a je zapotřebí lepší výraz.


Obsah knihy

  Kapitola Strana
  Předmluva vydavatelů 7
  Předmluva překladatelů 10
     
     
  Část 1 - EGO  
     
1. Co jsem já 13
  Ego-já a Nadjá 13
  Tělo a vědomí 20
  Pocit já a paměť 25
  Ego jako omezení 26
  Ego jako přítomnost něčeho vyššího 29
  Dva pohledy na individualitu 31
  Dokonalost prostřednictvím vzdávání se 33
  Ego podrobené nikoli zničené 36
  Ego po osvícení 43
  Reinkarnace 48
     
2. Myšlenka já 50
  Pocit já a myšlenka já 50
  Ego existuje jako řada myšlenek 54
  Subjekt - objekt 58
     
3. Psýcha 61
  Ego jako uzel v psyché 61
  Podvědomí 63
  Lstivost a prohnanost ega 66
  Obranný mechanismus 73
  Sebeuctívání 76
  Egoismus, egocentričnost 78
     
4. Odpoutání od ega 82
  Význam odpoutání 82
  Proč to většina lidí nechce udělat 97
  Odpoutání jako ryzí duchovní cesta 99
  Odevzdávat se je nutnost 106
  Obtížnost odpoutání 115
  Ego narušuje duchovní aspiraci 118
  Pokora je nutná 126
  Touha po osvobození od ega 127
  Vědění je důležité 129
  Sledování ega k jeho zdroji 132
  "Rozpuštění" ega 134
  Milost je nutná 136
  Kdo hledá? 139
  Důsledky svržení ega 141
     
  Část 2 - Od zrození ke znovuzrození                    
 
     
1. Smrt, umírání a nesmrtelnost 149
  Spojitost, přechod a přeměna 149
  Událost smrti 160
  Doznívání smrti 169
     
2. Znovuzrození a reinkarnace 180
  Vliv minulých sklonů 181
  Reinkarnace a mentalismus 190
  Názory na reinkarnaci 201
  Reinkarnace a Nadjá 211
     
3. Zákony a druhy zkušeností 216
  Definice karmy, osudu a určení 216
  Úloha karmy v lidském vývoji 236
  Osud otáčí kolem 256
  Astrologie, osud a svobodná vůle 277
  Karma, svobodná vůle a Nadjá 290
     
4. Svobodná vůle, odpovědnost a Světová Idea              
304
  Omezení svobodné vůle 304
  Svoboda, kterou máme , abychom se vyvíjeli 313
  Lidská vůle ve světové idei 324

 

Z anglického originálu "The Ego, From Birth to Rebirth" vydaného v roce 1987, přeložily: Ing. Růžena Formánková, Antonie Krejčová, Michala Michalová, Olga Palková. Obálku navrhla Jane Clayová, foto Vítězslav Jurečka. V roce 1993 vydalo nakladatelství IRIS RR, 336 stran.

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.